assets/img/forum/wordpress_error.png
Wordpress Ölümcül Hataları Düzeltmek

3

32494 Sene önce
#87
1/2

İyi akşamlar arkadaşlar başıma gelen bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum 


Ölümcül hataları kontrol etmek için site ile iletişim kurulamıyor, bu sebepten PHP değişiklikleri geri alındı. PHP dosya değişikliğini başka bir şekilde yüklemeniz gerekiyor, SFTP ya da benzeri bir yöntemle.


 Velhasıl kelam gerek İngilizce gerek Türkçe siteleri ararken şükür çözümü buldum ve sorunun neden kaynakladığını kendimce yorumladım. Tabiki bu benim yazacağım şeyler kendi düşüncem doğrudur yanlıştır bilemem ama mantık olarak bana o şekildeymiş gibi geliyor.

     Wordpress eklenti kurarken uzun zamandır eklentilerin bazılarında dikkat ederseniz uyumluğu sizin sürümle denenmedi diye uyarıyordu. Bazen temaları veya eklentileri kurar ve tema yada eklentiden kaynaklı hata sebebi ile site ile iletişimi kopartırdık ve sitemiz ulaşılamaz olurdu. Yeni sürümle beraber anladığım kadarı ile bazı kodlarda değişiklik yapıldığında yüklü eklentiler de test edilerek hata olabileceği düşüncesi ile WordPress tarafından fark edilip sistem çökmeleri en aza indiriliyor. Peki bu kanıya nereden vardım?

Bir sitede (tabi ingilizce), bir kişi Healt Check diye bir eklentiden bahsetmiş. Nedir bu eklenti dedim ve kurdum. Sistemi taradığımda yüklü eklentilerden birisi hatalı görünüyordur. Olabilir mi acaba diye eklentiyi devre dışı bırakıp temada tekrar bir değişiklik yaptım ve gerçekten oluyordu. Acaba bu bir rastlantı mı dedim ve diğer sitemde de aynı sorun vardı ve onda da denedim. Eklenti sorunlu eklentileri buldu onları devre dışı bırakınca orada da işle rayına girdi.

Lafı daha da uzatmadan çözüme geçelim. Eklentiler bölümüne girip Yeni bir ekletni ekleyin. Eklenti ismi az evvel de dediğim gibi Healt Check. Buradan ulaşabilirsiniz.


Son Düzenleyen Creative ; 4 yıl önce.
4 Sene önce
1/2

Gerçekten güzel bir konuya değinmişsiniz hocam teşekkürler.

Merhaba ben ibo :)


3 Sene önce
1/2

Teşekkürler hocam o sizin güzel düşüncenizParola sıfırla