Instagram Story İpuçları ve Püf Noktaları: 6 Bilmeniz Gerekenler

1 milyardan fazla aylık aktif kullanıcı ile, Instagram dünyanın go-yavru sevimli resimler, açıklanamaz Viral için kaynak olan yumurta ve büyük moda (gerçi konuda dikkatli olmak buluntuları çok fazla para harcama orada.)

Son zamanlarda Instagram Hikayeleri, şirket başına 500 milyondan fazla kullanıcının Hikayeleri kullanmasıyla gerçek eylemin olduğu yerdir. Instagram Hikayeleri rakip Snapchat'tan utanmadan karşı karşıya kalsa da, 24 saat çeken görüntü ve videoların çekiciliğini reddetmek mümkün değil.

Instagram Hikayenizi gerçekten pop yapmaya mı çalışıyorsunuz? İşte oyununuzu geliştirmek, arkadaşlarınızı etkilemek ve o kadar umutsuz arzu ettiğiniz takipçileri elde etmek için kullanabileceğiniz altı Instagram Hikayesi ipucu ve araçları.

Instagram Hikayeleri hakkında nasıl soru sorulur?Sevdiğiniz Instagram Story izleyicilerine yeni vuruşlarınız hakkında ne düşündüklerini sormayı hiç merak ettiniz mi? Buna cevap verme. Bunun yerine, hikayenize bir soru kutusu ekleyerek cevap vermelerini isteyin.

Hikaye resminizi veya videonuzu çektikten sonra, konumunuzu, hashtag'leri ve hatta geri sayım gibi bilgileri görüntülemek için simgeler, GIF'ler, emojiler ve Hikayeye özgü modüller katalogunuzu ekrana getirmek için ekranın ortasından kaydırın. Seçenekler arasında: Instagram Hikayen için bir soru kutusu oluşturan “Sorular” var.

Soruyu veya bu açılan simge koleksiyonundan çektiğiniz herhangi bir şeyi kesmek istiyorsanız, ekranın alt kısmında görünecek olan çöp kutusuna dokunup sürükleyin.

Instagram Hikayesine nasıl birden fazla fotoğraf eklenirDoğru Hikayene stil eklemek için güzel sanatlar derecesine, sadece doğru uygulamaya ihtiyacın yok. Over ve Canva gibi üçüncü taraf uygulamalar, size birçoğunu bir Instagram Hikayesine birden fazla fotoğraf göndermenize izin veren, seçebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz bir şablonlar kataloğu verirken, bir dizi tasarım ve düzen sorununu çözer.

Üzerinde ilgi alanlarınıza, ihtiyaçlarınıza veya popüler etkinliklerinize (bazı nedenlerden ötürü Kentucky Derby gibi) dayalı tasarımları vardır. Bilgisayarda çalışırken, Canva daha güçlü görüntü düzenleme seçenekleri ve bir web arayüzü sunar. Her ikisi de ücretsiz sürümlere sahip olsa da, profesyonel bir abonelik için ödeme yapmak daha estetik açıdan hoş şablonların kilidini açar ve yazı tipi içe aktarma gibi özelliklere erişmenizi sağlar.

Instagram hikayesi hands-free video kaydı nasıl yapılırArkadaşlarının antikalarını bir partide mi kaydettin? Tatildeyken sahil yürüyüşlerinizi yakalamak? Daha uzun bir video kaydetmeye çalıştıysanız, ancak reklamlarınızı kaydettiren kişilerin kayıt düğmesini bırakması için, çözümün bir kaydırma hareketi olduğunu bilerek kolayca dinlenebilirsiniz.

İlk önce Instagram Hikayesi sayfasına gidin. Ardından, “Hands-Free” bölümünü görene kadar kamera deklanşörü düğmesinin altındaki “Normal” metin üzerinde sola kaydırın. O zaman sadece rekoru vur ve bitirene kadar ateş et.

Instagram Hikayelerinde yazı tipini nasıl değiştirebilirsinHikayenize komik şakalar ve önemli güncellemeler yazmak elbette yararlıdır, ancak bu beyaz metin ve sıkıcı yazı tipi, özellikle herkes Instagram Hikayesi akışına aynı düzeyde en az çaba harcıyorsa, biraz tekrarlanabilir.

Instagram Story fontunuzu, ekranın ortasındaki font adına dokunarak değiştirebilirsiniz. Seçenekler “Güçlü”, “Daktilo” ve daha fazlasını içerir.

Daha sonra, biraz çalışma ve parmak koordinasyonuyla, havalı renk efektleri oluşturmak için Instagram'ın renk paletini vurgulanmış metinle birlikte kullanabilirsiniz. İlk önce, yeniden renklendirmek istediğiniz metni seçin. Ardından, seçim uç noktalarından herhangi birinde bir parmakla, aşağıdaki renk seçimlerinden herhangi birinde diğer parmağınızı basılı tutun, seçimi tam renk paleti olarak genişletin ve metin rengini gerçek zamanlı olarak ayarlamanıza izin verin. Her iki parmağınızı da yavaşça sürükleyerek serin bir gökkuşağı efekti oluşturabilirsiniz, renk seçimini metni seçtiğiniz oranda değiştirerek.

Metninizi sayfanıza karma etiketler yerleştirmek için de kullanabilirsiniz, böylece hikayelerinizin aranmasını kolaylaştırır. Ancak hashtag'ler genellikle hantaldır. Çözüm? Yapıştırılmış bir resim veya hareketli GIF gibi Instagram Hikayenizi etiketini başka bir grafiğin arkasına gizleyin. Hashtaginiz görsel motifinizi bozmadan hala aranabilir.

Instagram Fotoğraflar'daki Canlı Fotoğraflar nasıl kullanılır?Bir iPhone kullanıcısıysanız, muhtemelen deklanşöre basmadan önce olanları yakalayan bir sürü video ve fotoğrafınız vardır. Instagram'da, bu ekstra saniye şeritlerinden, hikayene ekleyerek faydalanabilirsin. Yine de bir tane yakalama var: Bu numara sadece son 24 saat içinde çekilmiş olan canlı fotoğraflarla çalışıyor.

Canlı Fotoğrafınızı Instagram Hikayesinde kullanmak için kısa süre önce çekilmiş bir görüntüyü seçin, ardından “Bumerang” metni görünene kadar parmağınızı ekranda basılı tutun. Sıkıcı görüntünüzü, ter bozmadan veya Photoshop'u açmadan canlı bir animasyonlu görüntüye dönüştürdünüz.

Instagram Stories'deki linkler nasıl paylaşılır?

Muhtemelen yazdığınız, çizdiğiniz, yarattığınız veya önemsediğiniz bir şey hakkında bir Instagram Hikayesi paylaşmak istediğinizden hiç şüphe yok. Bu, genellikle onunla devam etmek için bir bağlantınız olduğu anlamına gelir. Ne yazık ki, yalnızca belirli Instagram kullanıcıları yerleşik bir web tarayıcısını etkinleştiren imrenilen “Kaydır” seçeneğinden yararlanabilir.

Kaydırmalı bağlantılar gibi özel Story araçlarına ellerinizi sokmak için kendinize iki seçeneğiniz var: doğrulama yönergelerini izleyerek Instagram'ı doğrulayabilir veya bir işletme sayfanız varsa, erişebilirsiniz 10,000 takipçiye gittikten sonra.Parola sıfırla