Bir Ayda 1.000 Yeni Instagram Takipçi Nasıl Edinilir (2019 Güncelleme)

1. İzleyicileriniz için Sorun Çözücü Olun


Neredeyse tüm markalar sosyal medya stratejilerini destekleyen bir tür izleyici araştırması yürütürken , çok az marka Instagram içerikleriyle değer katmayı başardı .

Anlamlı bir şey sunmak için kendinize sorun:

  • Doğru kullanıcı segmentini mi hedefliyorsunuz ?
  • Bu kitle ne tür sorular düşünüyor?
  • Kitlenizin sorunlarını reklamlarınızda çözmeye nasıl yardımcı olabilirsiniz ?

Yeni başlıyorsanız ve Instagram reklamlarınızla kimi hedefleyeceğinizi bulmaya çalışıyorsanız, daha önce işinizle meşgul olan kullanıcılar başlamak için mükemmel bir yerdir. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi zaten merak ettikleri için, mevcut kullanıcıların en son güncellemeler ve tanıtımlar için sizi Instagram'da takip etme ihtimalleri var!

Yeni başlayanlar için ipuçları: Kullanıcı e-postalarınız veya telefon numaralarınız varsa, bu verilerle özel kitleler oluşturabilirsiniz . Kullanıcıların uygulama etkinliklerine ve hatta Facebook video görüntülemelerine dayanarak reklamlarınız için daha da belirginleşebilir ve özel kitleler oluşturabilirsiniz . Bu son derece aktif kullanıcıları hedeflemek, verimli bir şekilde yeni takipçiler kazanma yolunda uzun bir yol kat edecek!

Özel kitleler oluşturmak, reklamlarınızı doğru kişilerin önüne çıkarmanıza yardımcı olur, ancak takipçileri olduklarından emin olmak için, bir adım daha ileri gitmeniz ve verileri takipçilerin sorularını yanıtlayacak pratik reklamlar geliştirmek için kullanmanız gerekir .

Sorularının ne olduğunu nereden biliyorsun?

Parmaklarınızın ucunda birçok araç var. Örneğin, BuzzSumo'nun soru analizcisi , forumlarda, e-ticaret sitelerinde ve Quora'da seçtiğiniz konuyla ilgili en popüler soruları verecektir. Örneğin, yeni bir kablosuz kulaklık çifti pazarlıyorsanız, insanların ürün hakkında bilmek istedikleri:


2. Bir Sinemagrafi Deneyin


Instagram reklamverenlerinin çoğunluğu tek bir karedeki fotoğraflara veya videolara odaklanarak, ikisini birleştirirseniz kalabalığın arasından sıyrılma şansınız olur !

Sinemagraflar, kısa ve tekrar eden bir döngüde oynayan hafif bir hareket içeren fotoğraflardır.


Bu hareket “ Harry Potter benzeri ” olarak adlandırıldı . Reklamlarınıza kesinlikle sihirli bir cazibe katıyor ve izleyiciyi neler olduğunu anlamaya çalıştıkça izleyicinizin üzerinde tutuyor! Sinemagrafları animasyonlu GIF'ler veya diğer video formatlarında yayınlayabilirsiniz.

Çekiştirmek istediğiniz görüntüleriniz varsa - veya izleyicinin beslemesinde gerçekten düzenli fotoğraflar çektikten sonra - sinemagraf, bu ekstra avantajı katan radar altında bir tekniktir.


Özellikle , tanıtımınızla ilgili ince olmak istiyorsanız , bir sinemagraf, ürününüzü izleyiciye zorlamadan içeriğinize dikkat çekebilir. Burada, bir girişimci Kronaby saatini daha az gösterişli bir şekilde sergileyebilir, bunun yerine doğada sakin ve durgunluk duygusu uyandırabilir - birçok izleyicinin teknoloji reklamından bekleyebileceği şeylerin tam tersi.

Bu çelişki parçayı daha çekici kılmaktadır .

Sadece iki günde, bu sinemada formatın dikkat çekmek için ne kadar manyetik olabileceğini gösteren 23.109 manzara vardı. Daha fazla dikkat, takipçileri eklemek için daha fazla potansiyel!


3. Maksimum Erişim için Farklı Hikaye Reklamları Yaratın

Instagram takipçilerini hızlı bir şekilde oluşturmak için Öykü reklamları biçimini kullanın. Ajanslar , normal içerikten ziyade InstagramXries ile 2-3X daha fazla ilgilendiğini bildirdi . Daha fazla katılım, markanızın nüanslarını takdir etmek ve anlamak için daha fazla zaman harcadıklarından daha fazla (ve daha sadık) takipçilere yol açar.

Instagram Stories , tüm platformun DAU'larının % 50'sini temsil eden günlük 250 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Dahası, DAU büyümesi Ekim 2016 ile Haziran 2017 arasında% 150 arttı.


Bu tür patlayıcı popülariteyle birlikte, Stories özelliği, muazzam Instagram kullanıcılarının kitlesine hızlı bir şekilde ulaşmak ve hızlı bir şekilde yeni takipçiler ekleme şansınızı arttırmak için çok önemlidir .

Ancak pek çok pazarlamacı Hikayelere yakalandı . Ve Hikayeler sadece 24 saat sonra kayboluyor, bu yüzden iş açısından kritik bilgileri baştan çıkarıcı bir şekilde sunma konusunda zorluk çekiyorsunuz. Kalabalıktan nasıl sıyrılıyorsun?

Bir kesmek, birkaç pazarlamacının çalıştığı Stories'ın yeni Type Mode'unu kullanmaya başlamaktır . Yazım modu, video görüntüsü veya geleneksel görüntüler olmadan Hikayeler oluşturmanıza olanak sağlar. Bunun yerine, sadece düşüncelerinizi anlatmak için korkak stilleri ve yazı tiplerini kullanabilirsiniz!


Tip modu, markanız için belirli bir kişiyi uyandırmak için mükemmeldir . Örneğin, daha açık olmak istiyorsanız, Neon yazı tipini kullanabilirsiniz; veya daha entelektüel bir kitleye hitap etmek istiyorsanız, Daktilo'da çalışabilirsiniz. Bunlara ek olarak, iki yazı tipi daha mevcuttur: Modern ve Güçlü. Kendinizi hedef kitlenize nasıl göstermek istediğinize bağlı!

Instagram Hikayeleri, takiplerinizi hızlı bir şekilde oluşturmak ve etkilemek için harika bir yoldur ; Eğer kelimelerinizle bu formatta yaratıcı olabilirseniz , sadece görsellere odaklananlar üzerinde ekstra bir avantaj elde edersiniz.


4. Zamanlama Hakkında Akıllı Olun

Kısa bir süre içinde sadık bir şekilde ulaşmak ve sürdürmek için , reklamlarınızı A / B testinde kesinlikle çok önemlidir . Hangi değişkenleri test ettiğiniz konusunda akıllı olmanız, kampanyalarınızın hedeflerinize ne kadar verimli bir şekilde ulaşabileceği konusunda çok büyük bir etkiye sahip olabilir (mümkün olan en düşük maliyetle).

Instagram sadece yeni dağıttık metin ve görüntüleri optimize odaklanan ek olarak, zamanlama özelliği , bir değişken olarak Yayınlarınızdan zamanlamasını kullanmayı deneyin . Artık, doğrudan uygulamaya göndermek için Hootsuite gibi üçüncü taraf planlama uygulamalarını kullanabilirsiniz ; bu, işlemi daha da verimli hale getirir.

Instagram görüntüleyicilerinizin platformda en aktif durumda olduklarını bilmek , onları takipçilerine dönüştürmek için doğru anlarda bulunmalarına yardımcı olacaktır .

Instagram yayınlarınızı yayınlamak için en iyi zaman belirli işinize bağlı olsa da, son test sonuçlarına dayanan birkaç kural aşağıda verilmiştir :

  • Uluslararası bir izleyici kitlesini hedefliyorsanız , ideal yayınlanma saatleri, en çok Instagram kullanıcılarının çevrimiçi olacağı saat 2 ve 17:00 civarındadır.
  • Kapak tarafında: Sabah 9 ve akşam 6 arası EST, katılım için başvurmak için en kötü iki zaman .
  • Yerel bir izleyici kitlesine odaklanıyorsanız, işe başlamadan önce (saat diliminizde sabah 7-9 arasında) veya sonrasında (öğleden sonra 5 gibi) başlayın.

Bu zaman dilimlerinde, her zamankinden daha iyi hedefleme için muazzam bir potansiyel var. Örneğin, yeni anne-babalara ev sahipliği yapıyorsanız, sabah erken bir altın madeni olabilir; Üniversite öğrencileri için en iyi saatler 10:00 - 02:00 arasında olabilir.

Markanızın tatlı noktasını belirleme testi, 1000 kişi daha Instagram takipçisi hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir .


Unutmayın: Instagram ile Güncel Kalın!

1.000 daha fazla takipçi eklemeye başlamadan önce , bu güçlü ürünün en son noktasında olduğunuzdan emin olmak için en son Instagram güncellemelerine hızlı bir şekilde göz atın . Kampanyanızı etkileyebilecek önemli değişiklikleri kaçırmak istemezsiniz.

Son birkaç ayın bazı önemli noktaları:

  • Sizin diğer profillere tıklanabilir bağlantıları ekleme olanağı bio
  • Arka plan biraz bulanıkken nesnenin net görünmesini sağlayacak olan Focus portre modunun heyecan verici bir şekilde piyasaya sürülmesi ( profesyonel fotoğraf düzenlemeleri için büyük bir bütçesi olmayan küçük işletmeler için mükemmel)
  • Kullanıcı verilerini daha güvenli tutmak için doğrudan iletiler için yeni tekrar gizlilik denetimleri

Instagram’nı takip etmek için kullanabileceğin birçok strateji var, bunu iyi ve hızlı yapmak istiyorsun!

Öyleyse keskin izleyici araştırmalarıyla başlayın, Cinemagraphs ve Instagram Hikayeleri ile yaratıcı olun ve bir ay içinde 1.000 daha fazla Instagram takipçisi hedefinize ulaştığınızdan emin olmak için temel değişkenleri test etmeye devam edin!Parola sıfırla