assets/img/forum/web_tanitim.png
F-Gaz Eğitimi - Artun Belgelendirme

1

2738 Ay önce, 20:08:51
#653
1/2

Site Adı: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar - Artun Belgelendirme

Site Konusu: Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar. Mesleki Yeterlilik Belgesi nedir, zorunluluğu, sorgulama, nasıl alınır, nereden alınır? - 0216 398 4020

Artun Belgelendirme şirketi 2017 yılında üç mühendis tarafından kurulmuştur. Artun kelimesi başta anlamsız bir kelime gibi gelse de Türkçe'de "Kendine Güveni Olan" anlamını taşımaktadır. Yine ARTUN kelimesi şirket ortaklarının baş harflerinden oluşmaktadır. 2018 tarihinde AB-0244-P numarası ile Türkiye Akreditasyon Kurumundan (TÜRKAK) yetki alan şirketimiz Personel Belgelendirme hizmeti vermektedir.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumların başında gelen Artun Belgelendirme olarak;

- İnşaat Sektörü

- Tesisat Sektörü

- Doğalgaz Sektörü

- Makine Sektörü

- Plastik ve Metal Sektörü gibi sektörlere yönelik gerekli olan personel belgelerinin hizmetini vermekteyiz. Bazı sektörler yüksek risk içerdiği için bu sektörlerde ilgili hizmeti verebilmek için personellerin sahip olması gereken belgeler bulunmaktadır.


F-Gaz Belgesi bu belgelerinin başında gelmekle birlikte Florlu Sera Gazlı Cihazlar Teknik Personeli Seviye-5 belgesi olarak da geçmektedir. Bu belgeyi alabilmek için personellerin öncelikle F-Gaz Eğitimi alması gerekmektedir. F-Gaz Belgesinin Hibe programı da bulunmaktadır. Hibeden yararlanmak için personelin 6 aydan uzun süredir işsiz olmaması gerekmektedir. Normal şartlarda bu belgenin 650 TL sınav ücreti ve 200 TL'de belge basım ücreti bulunmaktadır. Hibe programı kapsamında personellerin sınav ücretleri hibe programı tarafından karşılanmaktadır. Diğer yandan, hibe programının desteği sınırlıdır bu yüzden bu belgeyi almak isteyen personellerin acele etmesi gerekmektedir.


Ülkemizin imzalamış olduğu anlaşmalar neticesinde bu belge olmadan bu hizmetin verilmesi durumunda hizmet veren personel ciddi yaptırımlarla karşılaşmaktadır. Bu yüzden de bu hizmeti vermek isteyen kişilerin bu belgeye sahip olması önemli bir husustur. Hibe programının temel amacı ise adayların desteklenmesi, iş sahasında daha nitelikli hale gelmesi ve istihdam sağlanmasıdır. Yine maliyetleri azaltmak da hibe programının temel amaçları arasında yer almaktadır. Herhangi bir personel sınavda başarılı olamaması durumunda 2 sınav hakkına daha sahiptir.


Artun Belgelendirme şirketi olarak bu hizmeti bizden almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda en yetkin şirketlerin başında olduğumuzu söylemekten gurur duymaktayız.

 

 


Parola sıfırla