assets/img/forum/complaint_forum_icon.png
Yayaya yol verme konusunda yaptırımlar olmalı

2

17134 Sene önce
#20
1/2

Türkiye nin en büyük sorunlarından biri trafik kurallarına pek uymamak bunların en önemlileri de yaya geçitlerinde yayaya öncelik vermeme sorunu

Türkiye de son zamanlarda trafik cezalarındaki denetlemeler ve ceza ücretlerindeki artışlarla az da olsa etkili bir yola  gidildi.

Özellikle yayaya yol verme konusunda çok çok eksiğimiz var, Türk halkı en kısa zamanda bu sorunu çözmeli, çözmesi gerek. 

  • Basit bir örnekle Avrupa ile kıyaslamak istiyorum, İngiltere de bir süre yaşamış biri olarak oradan örnek söyleyeceğim. İlk gittiğim zamanlarda karşıdan karşıya geçerken yol kenarında bekliyorum, pek de uzak sayılmayacak mesafeden gelen bir arabanın geçmesini bekliyordum, fakat araba geldi benim yol kenarında karşıya geçmek için beklediğimi gördü ve durdu ve şoför  bana geçmemi işaret etti, bende çok şaşırdım ve Türkiye de alışık olduğumuz gibi bende şoföre müsade ettim ancak şoför ısrar etti ve karşıya geçtim, özetle siz yol kenarında karşıya geçmek için bekleseniz dahi şoförler mecbur durup size yol veriyor.

Burda trafik cezaları ve yaptırımlar çok önemli, daha çok yakın bir zamanda İngiltere de karşıdan karşıya geçen bir yayaya bir araba neredeyse çarpacaktı ve sıyırıp geçti ve o şoföre 6 ay hapis cezası verildi ve para cezası kesildi.4 Sene önce
1/2

bencede cezalar caydırıcı olmalı

www.pratikadres.com Tükiye'nin firma rehberi, işyerinizi ücretsiz ekleyin internette kolay bulununParola sıfırla