DARPA: bu akıllı kontakt lens askerler süper güçler verebilir

Yüksek İletişim

Fransız mühendislik okulu IMT Atlantique, bu ayın başlarında “esnek bir mikro pil ile ilk bağımsız kontakt lens” dediği şeyi ortaya çıkardı.

Ve özellikle, ABD ordusunun dikkatini çekti: Savunma ileri araştırma projeleri Ajansı (DARPA), görev ve amaca göre, birliklerin alandaki görsel yeteneklerini artırmak için kontakt lensle ilgilendiği bildiriliyor — yani gadget, darpa'nın on yıl boyunca aradığı artırılmış kontakt lensi temsil edebilir.

Garip Flex

IMT Atlantique mühendislerinin karşılaştığı en büyük zorluk bataryayı küçültmekti. Ancak, yeni geliştirilen esnek bir mikro pil sayesinde, bir basın açıklamasına göre, bir LED ışık kaynağını “birkaç saat” için sürekli olarak aydınlatmanın bir yolunu buldular .

Serbest bırakma ayrıca “grafen tabanlı esnek elektroniklerin” akıllı kontakt lensin yeteneklerini daha da geliştirebileceğini öne sürüyor. Uygulamalar, ameliyathanedeki cerrahlara yardım etmekten, yoldaki sürücülere yardım etmeye kadar değişebilir.

Gelişmiş Keşif

Ve şimdi ordu da projeye dahil olmak istiyor. Fransız iş Dergisi l'usine Nouvelle, DARPA'NIN teknolojiyle ilgilendiğini yazıyor. Teknoloji devi Microsoft bile, teknoloji şirketinin ABD Ordusu ile yaptığı son HoloLens sözleşmesi göz önüne alındığında, kayda değer olan dergiye göre iki milyon avro yatırım yapmaya hazır.

IMT Atlantique'deki proje lideri Jean-Louis Bougrenet de la Tocnaye, orijinal fransızca'dan tercüme edildiği gibi l'usine Nouvelle'e” tüm unsurlar hazır " dedi. “2019 Ekim ayında entegre etmeli ve 2020'te test yapmaya başlamayı umuyoruz. Sonra eleme klinik testlere gitmek mümkün olacak.”Parola sıfırla